
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 689 |
| Packaging | Tray |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 800 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | e500-v2 |
| Interface | I²C |
| Memory Size | 32 kb |
| Operating Supply Voltage | 1 V |
| Max Frequency | 1.055 GHz |
| RAM Size | 32 kB |
| Number of Cores | 1 |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Max Clock Frequency | 800 MHz |
| L1 Cache Instruction Memory | 32 kB |
| L1 Cache Data Memory | 32 kB |
| Ethernet | 10/100/1000 Mbps (2) |
| USB | USB 2.0 + PHY (2) |
| RAM Controllers | DDR2, DDR3 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
